Aktualności Opole

Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania! Z tej okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnych konsultacji online organizowanych przez Polski Związek Logopedów dziś w godzinach 15-17. Szczegółowe informacje na stronie:  www.logopeda.org.pl/new.php

Czytaj więcej


Dzień Drzwi Otwartych w CLIRO

Już w najbliższą sobotę 20 września w Opolu, odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w placówkach organizujących zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy również do CLIRO!
Zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 20.09.2014 w godzinach 11-13.

W czasie dnia otwartego dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach twórczości i zabawach logopedycznych, rodzice w tym czasie mogą porozmawiać z logopedą, terapeutą, psychologiem i trenerem EEG Biofeedback oraz terapii Tomatisa.

Odbędą się także konkursy z ciekawymi nagrodami zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Zapisując się na zajęcia w tym dniu będzie można uzyskać 10% rabatu na świadczone przez nas usługi.

Czytaj więcej


Doskonalimy się dla Was!

 Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w CLIRO odbyła sie rada pedagogiczna, podczas której nasze terapeutki zostały przeszkolone z zastosowania metody symultaniczno-sekwencyjnej w nauce czytania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w rozwinięciu.

Czytaj więcej


Kolejne targi w Opolu

Wczoraj wzięliśmy udział w kolejnych targach edukacyjnych zorganizowanych przez Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL w ramach projektu "Z nauką za pan brat". W czasie targów prezentowaliśmy naszą ofertę, a także przeprowadziliśmy konkurs. Wszystkim odwiedzającym i biorącym udział w konkursie dziękujemy! Zapraszamy na kolejne targi w Opolu juz 26 września:)

W rozwinięciu kilka zdjęć z targów.

Czytaj więcej


Metoda Tomatisa już w Opolu!

Z przyjemnością informujemy, że jako jedyni w województwie opolskim wprowadzamy do naszej oferty terapię metoda Tomatisa. Już teraz przyjmujemy zapisy, pierwsze sesje rozpoczną się w lipcu.

Czym jest metoda Tomatisa?

Jest to nieinwzyjny program obejmujący stymulację dźwiękową, trening audio-wokalny oraz konsultacje.

Dla kogo jest przeznaczona?

Dzieci, młodziez i dorośli zarówno w normie intelektualno-motorycznej jak i ci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Terapia pomaga pokonać takie trudności jak: zaburzenia językowe, kłopoty z komunikacją i koncentracją, dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia, zaburzenia koordynacji ruchowej, zaburzenia zachowania (autyzm, ADHD, zespół Downa, inne zespoły genetyczne), zaburzenia głosu, stres, depresja a także trudności w przyswajaniu języków obcych.

Czytaj więcej


Targi edukacyjne w Opolu!

 Już w najbliższy piątek (16.05) będziemy prezentować naszą ofertę na targach edukacyjnych, które odbędą się na rynku w Opolu.

Zapraszamy!!! Przyjdź, zobacz, porozmawiaj z nami! :)

 Organizatorem targów jest Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL, które jest realizatorem projektu "Z nauką za pan brat- kompleksowe doradztwo edukacyjne dla opolan.

Czytaj więcej


Światowy dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

 Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Autyzm należy do grupy całościowych zaburzeń rozwojowych. Osoby z autyzmem mają problemy z postrzeganiem świata, komunikacją czy rozumeniem relacji społecznych. Jest to najczęściej występujące zaburzenie rozwojowe, uznane przez ONZ za jedne z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS. W związku z obchodami na całym świecie odbywa sie akcja "Na niebiesko dla autyzmu". Zachęcamy do przyłączenia się, informacje na www.naniebiesko.org.pl

Czytaj więcej


Fotorelacja z DBDL

 

8 marca z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w CLIRO odbyl się Dzień Bezpłatnej Dignozy Logopedycznej. W rozwinięciu fotorelacja z wydarzenia.

Czytaj więcej


EDU OPOLE 2014

 13 i 14 marca w Opolu odbywały sie targi edukacyjne. W czasie targów promowaliśmy trening mózgu metodą EEG Biofeedback. Każdy mógł zasięgnąć informacji oraz sam wziąć udział w sesji treningowej. Nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem :)

Czytaj więcej


Światowy Tydzień Mózgu 2014

 

W tym tygodniu, w dniach 10-16 marca obchodzimy Światowy Tydzień Mózgu. Przypominamy, że CLIRO jest jedną z nielicznych placówek na terenie opolszczyzny oferującą trening mózgu metodą EEG Biofeedback wykorzystywaną z powodzeniem w USA i Europie od wielu lat.

Czytaj więcej